Zdravá výživa a výpočet BMI (Body Mass Index)

tabata-trenink

Mnoho lidí se ráno postaví na váhu a usoudí, zda-li je to dobře nebo ne. Je špatné, že v dnešním světě předvládá názor zdaví spojený s vyzáblími modelkami. Myslíte, že je to dobré? Že jsou skutečně zdravé a spokojené?

Toť otázka, proto bych se v dnešním díle rád zaměřil na důležitou složku a možná i důležitější než samotné cvičení a to na zdravou výživu! Ta je od základů cvičení, hubnutí a posilování nedílnou částí a bez ní se můžeme v posilovně mořit sebevíc, ale valných výsledků nikdy nedosáhneme. Proto dnes nakousnu jednu z prvních zákaldních bodů a to pokud se soustředíme pouze na kilogramy, které každý „tahá“ sebou, platí BMI za uznávanou veličinu k určení osobní, resp. ideální hmotnosti.

Výpočet BMI (Indexu tělěsné hmotnosti)

Níže uvedený vzorec zvládne vypočítat i člověk s nevalnou nákloností k matematice a počítání jako takovému, takže by s výpočtem neměly nastat žádné komplikace.

hmotnost v kg  / ( výška v metrech x výška v metrech

Příklad :

Váha 65 kg, výška 1,60 m

Výpočet:

65 /( 1,6 x 1,6 ) = 25, 4

Nicméně výpočet budete mít jednodušší s kalkulačkou. BMI kalkulačka vám dokáže napovědět i množství jídla a pití, které je ideální během dne přijmout.

Hmotnostní kategorie BMI

Dle výpočtu v následující tabulce najdete skupinu do které spadáte a rovnou se dozvíte výsledný verdikt v podlením řádku tabulky dle Vaší váhy.

VĚKBMI podBMI normálBMI nad
25-34 let2020-2525
35-44 let2121-2626
45-54 let2222-2727
55-64 let2323-2828
65 + let2324-2929
To znamená:PODVÁHANORMÁLNADVÁHA

Kde si můžete vypočítat BMI ?

je mnoho kalkulaček, které vám pomohou vypočítat váš Body Mass Index. Některé naleznete na odkazech níže:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *