Nejlepší kloubní výživa

nejlepsi kloubni vyziva Join Care

Výživa kloubů je mezi laickou veřejností většinově vnímána jako záležitost, která se týká pouze vrcholových sportovců, kteří své klouby intenzivně nadměrně zatěžují. Bez ohledu na míru fyzické aktivity, kterou denně vykonáváte, se na chvíli společně pozastavme nad problematikou, která se týká nás všech, sportovců i nesportovců. Pravdou je, že jedno z největších nebezpečí pro pohybový aparát představuje degenerativní porucha kloubu, tzv. osteoartróza. Nejedná se o nic vzácného, naopak jde o běžnou nepříjemnou záležitost. Osteoartróza je jakýmsi důsledkem malých úrazů, běžného namáhání, opotřebování či jen přirozeného stárnutí organismu. To znamená, že netřeba býti vrcholovým sportovcem, aby vaše klouby dostaly zabrat.

Při vyhledávání informací na internetu se můžete setkat s názorem, že kloubní výživa je zbytečná, pokud nejste vystaveni nadměrné zátěži, a také s doporučením užívat ji jen jako pomoc při regeneraci v případě, že se zraníte. Pravda je však taková, že kloubní výživa je zbytečná pouze pro toho, kdo klouby nemá, a co se zranění týče, nečekal bych na něj. Zuby si člověk také nečistí teprve až po tom, co mu shnijí. Nenechte se tedy mýlit a dovolte mi vtáhnout vás mezi řádky, předat vám základní informace a vysvětlit vám význam kloubní výživy i v životě běžného člověka.

Nejlepší kloubní výživa recenze

Prom-IN Joint Care Drink

Prom-IN Joint Care Drink
Prom-IN Joint Care Drink (bez příchutě)

První z vybraných produktů. Jedná se o vysoce kvalitní práškovou kloubní výživu. Prom-IN Joint Care Drink je svým komplexním složením téměř bezkonkurenčním doplňkem, jehož významnými složkami jsou hydrolyzované kolageny Fortigel, u kterého byla prokázána aktivní účast při regeneraci kloubní chrupavky, a Tendoforte, který minimalizuje riziko poranění zejména šlach a vazů, přičemž je udržuje silné a pružné. Doplněk je dostupný ve dvou variantách, jednak s grepovou příchutí, jednak bez příchuti. Tyto dvě varianty se svým složením nijak výrazně neliší, obě obsahují základní účinné látky, navíc můžeme jmenovat např. kyselinu hyaluronovou, která mimo jiné zlepšuje elasticitu tkání, např. právě chrupavek, a která se přirozeně vyskytuje v synoviální tekutině, která vyplňuje kloubní prostor, vyživuje chrupavku, udržuje ji pružnou a brání jejímu tření, tedy poškození.

Czech Virus Joint Max Ultimate Blend

CzechVirus – Joint max ultimate blend

Rovněž vysoce kvalitní prášková kloubní výživa, která obsahuje vysoké dávky účinných látek a dokáže tak zapůsobit na celkový stav kloubu, tzn. působí proti zánětlivým procesům, aktivně regeneruje pojivové tkáně. Svým složením se výrazně neliší od jiných přípravků, obsahuje však jednu velmi významnou složku, a sice Peptan. Peptan jsou peptidy hydrolyzovaného kolagenu, které jsou tělu vlastní. Jejich význam spočívá zejména ve stavbě chrupavek. Peptan se pyšní také velmi dobrou stravitelností a vstřebatelností, což dokázaly výsledky modelových situací napodobující proces trávení v lidském traktu. Co se složení týče, za zmínku stojí také kurkuma, která sehrává významnou roli hned v několika procesech v organismu, jako např. podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému, má pozitivní vliv na stav kostí a zubů, napomáhá správnému trávení atd. Czech Virus Joint Max Ultimate Blend je velmi oblíbený pro svou skvělou rozpustnost a hlavně chuť. Doporučujeme přečíst článek rozbor kloubní výživy, kterou si pro vás připravil Roman Grigar na webu Viruzin.

Alavis Triple Blend Extra

Alavis Triple Blend Extra
Alavis Triple Blend Extra

Není novinkou, že obecně jsou přípravky Alavis určeny pro zvířata, taky proto Alavis Triple Blend Extra spadá pod veterinární léčiva. Tento přípravek pro výživu, regeneraci a protekci kloubních tkání a chrupavek, který zároveň zlepšuje pohyblivost a mírní bolesti pohybového aparátu, je určen primárně pro preventivní podávání hříbatům a koním, kteří jsou ve sportovní či pracovní zátěži. Díky velkému zastoupení účinných látek a také díky kvalitním hydrolyzovaným kolagenům Collyss a Cartidyss si však našel své místo i mezi lidskými spotřebiteli. Alavis Triple Blend Extra je skvělou volbou a vůbec není potřeba zalekávat se faktu, že se jedná o veterinární léčivo, jde o lidmi běžně používaný přípravek pro protekci kloubní struktury.

Kdo a proč by tedy měl užívat kloubní výživu?

Jak bylo již zmíněno, spousta lidí se domnívá, že zařazení kloubní výživy mezi doplňky stravy není natolik důležité ani efektivní, aby se nevrcholovým sportovcům vyplatilo do ní investovat. Přípravky na ochranu kloubů jsou sice primárně určené pro užívání při nepřiměřené námaze, při nadváze, při poruchách pohybového aparátu či jako podpora rekonvalescence po nějakém traumatu, to je sice pravda, ale není úplná… Pakliže nejste atlet, ale pouze chcete začít být nějakým způsobem fyzicky aktivní člověk, dám vám velmi dobrou radu. Bez ohledu na druh nebo míru fyzické aktivity, nikdy nepodceňujte zranění, a zvláště ne zranění kloubů, svalových úponů, vazů a šlach. Pamatujte, že vždy je lepší zranění předcházet než se pak dávat do kupy. Proto doplňky, které vyživují pojivové tkáně, jsou vhodné pro každého, i kdyby čistě z preventivního hlediska.

Jak tedy vybrat správnou kloubní výživu? Na co se zaměřit?

Vždy, ať už pořizujete jakýkoli suplement, první, co vás při výběru zajímá, je složení. Pro lepší orientaci mezi kloubními výživami a jejich základními složkami si představíme tři vybrané produkty, které můžeme všechny označit za velmi kvalitní, ne-li nejkvalitnější na českém trhu. Všechny mají, až na rozdíl v hydrolyzovaných kolagenech, téměř stejné složení. Základními složkami každé kloubní výživy jsou glukosamin sulfát, chondroitin sulfát a metylsulfonylmethan, zkráceně MSM. Funkce těchto aktivních účinných látek spočívají v protekci kloubů, chrupavek, vazů a šlach, dále pak v jejich regeneraci a tím tedy v zachování či zlepšení funkčnosti pohybového aparátu. Všechny níže uvedené přípravky jsou obohaceny o kyselinu L-askorbovou, neboli vitamin C, který jak známo přispívá k normální funkci imunitního systému a nervové soustavy. V těle hraje významnou roli při tvorbě kolagenu, kde zajišťuje jeho pevnost. Mimo jiné je to velmi důležitý antioxidant.

Na co si dát pozor?

Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte kloubní výživu, je důležité, co vás k tomu přimělo. Jde-li o prevenci či podporu při sportu, držte se rad v tomto článku a vyberte si kvalitní produkt. Pokud se rozhodnete vybrat jiný, než jaký jsme vám představili, dohledejte si další recenze a zkušenosti lidí s vybraným produktem. Kloubní výživu lze zakoupit v mnoha formách, jako jsou tablety, prášek či tekutá forma. Ať se rozhodnete jakkoli, vždy dbejte na složení a pamatujte, že musí obsahovat všechny tři základní účinné látky, tedy glukosamin sulfát, chondroitin sulfát a metylsulfonylmethan. Užívání kloubní výživy, která neobsahuje tyto složky, nebo obsahuje jen některé, nebude efektivní. Pakliže vás k pořízení doplňku vede bolest kloubů, která přetrvává již delší dobu, doporučuji konzultovat vaše potíže nejprve s lékařem.

Nejčastější otázky ohledně kloubní výživy

Lze kloubní výživu nahradit stravou?

Tady je důležité pochopit, že ačkoli se bavíme jen o doplňku stravy, a tedy primárním zdrojem žádoucích látek by měla být strava, u kolagenu je to poměrně složitější, než například u bílkovin. Většina jídel, která se doporučují v souvislosti s kloubní výživou, totiž neobsahují samotný kolagen, ale pouze látky, které buďto stimulují tvorbu kolagenu v organismu, čili aktivují proteiny potřebné pro jeho syntézu a nebo předcházejí jeho rozpadu. Jedním z mála jídel, které obsahuje biologicky dostupnou formu kolagenu, kterou je tělo schopno okamžitě využít, je vývar z kostí. Kloubní výživa ve formě doplňků je tedy v tomhle ohledu nenahraditelná, a to právě z důvodu složení a obsahu látek, které ve stravě pohromadě nenajdeme. Čili pokud chceme opravdu doplnit kolagen v dostatečné míře a dopřát kloubům takzvaně něco navíc, doplňkům se nevyhneme. Nicméně pořád platí, že strava bez doplňku ano, doplňky bez stravy nikoli.

Jak mohu klouby preventivně chránit?

Pokud se máme bavit o preventivních opatřeních pro zdravé klouby, jiných než je právě kloubní výživa, bavíme se o velmi komplexní otázce. Protože je spousta faktorů, které v běžném životě ohrožují naše klouby, vyjmenujeme si jen několik základních principů správného přístupu k péči o ně. Základem je, jako u všeho, strava. Klouby potřebují bílkoviny, ale v rozumné míře, dále pak hlavně mastné kyseliny, čili zařadíme ryby, kuřecí maso, krůtí maso, hovězí. Nechceme zvedat hladinu kyseliny močové, protože její soli se pak usazují v kloubech. Každý někdy slyšel o nemoci králů, takzvaná DNA, proto se vyvarujeme nadměrné konzumaci uzenin, kofeinu nebo třeba nekvalitních paštik. Další prevencí je pohyb. Podobně jako bílkovin, i pohybu musí být tak akorát. Před fyzickou aktivitou je třeba klouby a svaly zahřát, protáhnout a udržovat tak rozsah jejich pohybu. Zdravá strava a pohyb nám dohromady dávají třetí preventivní opatření, a sice nutnost korigovat svoji váhu. Nadváha znamená intenzivní tlak na klouby, který se dřív nebo později projeví.

Doporučujete prášek, tablety nebo tekutou formu?

Každá forma má své výhody i nevýhody. Tekutá forma se lépe vstřebá, ale ve většině případů obsahuje méně účinných látek než třeba prášková forma, která ale zase obsahuje menší množství pojivových sloučenin. Tady se jedná a docela individuální věc, doporučuji vyzkoušet různé formy a čerpat ze zkušenosti. Obecně jsou ale nejčastější variantou tablety, zejména pro jejich snadné dávkování a užívání.

Pokud chcete vyzkoušet i jinou metodu léčení, podívejte se na web babske-rady.cz a podívejte jak na řešili bolest kloubů bez léků.

Mohu využívat kloubní výživu pro koně?

Ano, kloubní výživa pro koně je vhodná i jako doplněk pro lidi. Ovšem tady je třeba dát pozor na dávkování!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *