Co přinese kosmetika z včelích produktů vaší kráse?

Na dnešním trhu s kosmetikou najdete obrovské množství produktů. Přírodní kosmetika je nyní znovu na vzestupu a mnohem více lidí na ni přechází. Včely jsou velmi šikovná stvoření, která nám dodávají velmi užitečné produkty. A všechny jsou velmi prospěšné nejen pro naše tělo zevnitř, ale také z vnější strany. Pozitivní vliv mají prakticky všechny včelí produkty, a to:

  • med (bez ohledu na druh),
  • pyl,
  • mateří kašička,
  • propolis a včelí jed.

Dnes se podíváme hlavně na dvě z těchto možností a jejich přínosy pro vaše zdraví. Když využijete tuto přírodní kosmetiku, můžete se těšit na nádherně hladkou a jemnou pokožku. Mají i mnoho dalších vlastností a přínosů, které si můžete užívat naplno. Nezáleží na tom, jestli chcete mít krásné a zdravé vlasy, pokožku nebo nehty. Tyto produkty vám vždy pomohou.

Proč používat kosmetiku od včel?

Prakticky všechny včelí produkty pomáhají pokožce, vlasům i nehtům při regeneraci. Ničí škodlivé bakterie a viry, mají antibiotické a antibakteriální účinky. Tyto produkty najdete i v dětské kosmetice, protože jsou přírodní, bezpečné a pomáhají k hladší a jemnější pokožce. Navíc pomáhají také při poškození pokožky (ekzémy, vyrážky, spáleniny), takže je můžete využít mnoha způsoby. V každém případě budete mít pokožku, vlasy i nehty dokonale zdravé a krásné.

Propolisové výrobky

Ať už jde o mast, zubní pastu, krém na ruce nebo opalovací krém, můžete využít sílu tohoto včelího produktu. Používat propolis se vyplatí každému, kdo se chce vyléčit spálenou pokožku, zjemnit pokožku nebo se zbavit suché pokožky. Navíc je vhodný i pro jedince s velmi citlivou pokožkou. Ideální je také pro zmírnění akné, ekzémů a černých teček.

Ve formě zubní pasty vám pomůže s infekcemi, krvácením dásní a přidává se i do pasty s bělícími účinky. Propolis najdete také v šamponech proti lupům, protože podporuje pevnější a zdravější vlasy. A dokonce vám pomůže také pro pevnější nehty. Jestli chcete být zdraví a krásní, tato včelí látka vám s tím hodně pomůže a nemusíte se obávat negativních účinků na tělo.

Použití včelího pylu pomáhá s vlasy a pletí

Aminokyseliny, peptony, glukóza, fruktóza, sacharóza, lipidy, fermenty, minerální látky (vápník, chlor, železo, hořčík, fosfor, draslík, křemík, síra a nespočet vitamínů). Tohle všechno obsahuje včelí pyl. Díky tomu vám omlazující včelí pyl přinese ty nejlepší výsledky. Nezáleží na tom, jestli ho použijete ve formě kosmetiky nebo si ho přidáte do jídla.

V kosmetice se používá hlavně pro krásnější a zdravější pleť i vlasy. Má silné antioxidační účinky a anti-aging efekt, takže poskytuje pokožce detox a zároveň ji chrání před vnějšími vlivy. Riziko představuje pouze pro jedince, kteří jsou alergičtí na včelí produkty. Jinak je zcela bezpečná a nabízí mnoho výhod. Předejdete díky ní stárnutí pokožky a hydratujete pokožku hlavy. Koupit si můžete:

  • krém na pokožku,
  • oční krém,
  • přípravky na vlasy,
  • opalovací krém a mnoho dalších produktů.

Zdraví uvnitř i venku

Mnoho včelích produktů můžete používat ve formě kosmetiky, ale také je přidávat do jídla. Med je naprostou samozřejmostí, ale např. včelí pyl si klidně můžete dát do salátu nebo smoothie. Přinese vám to nespočet výhod, protože tyto látky obsahují obrovské množství vitamínů a minerálů. Navíc obsahují i aminokyseliny, antioxidanty a mnoho dalších složek prospěšných pro vaše tělo.

Jestli nepatříte mezi vegany, můžete vyzkoušet i jiné věci než med. Včely toho pro nás dělají hodně a dnes na trhu najdete nespočet možností, jak využít sílu přírody od včel. Vyzkoušejte včelí kosmetiku a nebudete litovat. Stačí si jen najít zboží, které obsahuje tyto látky, pravidelně je používat a potom si jen užívat pozitivního efektu.

Podobné příspěvky