Co je chlorella a jaké ma účinky?

chlorella-tablety

Mluvíme zde o druhu řasy, jenž je poměrně nová. Uvádí se, že byla objevena v roce 1890. Podobné organismy existovali již před 1,5 miliardy lety.

Jen pro zajímavost, byli označeny jako akritarchycož je odborný termín pro všechny drobné mikrofosílie s organickou stěnou, jenž nemůžeme přiřadit do žádné přirozené skupiny.

Chlorella, jak již název vypovídá, má spoustu chlorofylu. Ten způsobuje u rostlin fotosyntézu, bez něj by se neobešli zvířata, rostliny a dokonce ani my lidé. Jeho užívání je pro nás velmi prospěšné, důležité je podpora imunitního systému, dále pomáhá například s hojením ran nebo též pomáhá s hubnutím. Proto se zatím zdá, že chlorella pro nás bude prospěšná. Je tomu skutečně tak? V lékárnách či online prodejnách ji najdeme ve formě prášků jako doplněk stravy. Řekla bych, že cena za jedno balení je celkem přijatelná a těžko se najde osoba jenž by si ji nemohla dovolit. Na druhou stranu není nejlevnější, řekla bych zlatá střední cesta. Na zdraví by se totiž nemělo šetřit. 

chlorella-vyroba

Účinky jenž má na naše tělo

Jak jsme si již uvedli na začátku, tato řasa obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek. Konkrétně beta-karoten, hořčík, železo, zinek, aminokyseliny, fosfor a spoustu dalších.

Je tedy jasné, že jako super potravina má nějaký vliv a účinky. Jedná se převážně o normální funkci některých orgánů, jako například srdce a játra. Můžeme jí použít na zvýšení imunity nebo pročištění.

Negativní účinky a kdo by neměl užívat?

Avšak jako každá věc, v tomto případě doplněk stravy, má své stinné stránky. Jedná se o obyvatele, jenž mají například čerstvě po transplantaci orgánu, užívají léky typu „potlačení imunity, ředění krve…“   či jinak nemocní lidé.

Avšak v každém případě bych doporučovala konzultaci s Vaším lékařem a to nejen před použitím tohoto léku, ale u každého doplňku stravy.

Aby jsme nemluvili jen negativně, jsou tu samozdřejmě další fajn účinky. Lidé po ní mají mnohem více energie. Nemluvím tu o hyperaktivitě, myslím normální fungování. Pokud jste například i po devíti hodinách spánku unavení, možná je toto právě něco pro Vás. Špatně se Vám hubne a máte s tím problémy? Tato potravina pomáhá připravit tělo na hubnutí a jde jí to na jedničku. Tedy…nemyslete si, že samotným polykáním něco shodíte. Pokud něco chcete, musíte se snažit. V případě hubnutí je to cvičení a správná strava. Chlorella Vám jen dokáže pomoct a je jen na Vás zda pomoct chcete využít či nechcete.

chlorella-tablety

Někteří lidé jenž brali či berou již zmíněný doplněk stravy a jsou staršího ročníku, tak tvrdí, že jim výrazně pomohla s pletí a vráskami. Tvrdí, že krásně vyhlazuje pleť, tedy údajně spatříte znovu svůj mladický vzhled. Dále přináší spoustu pozitivity a celkově pozitivního myšlení. Podporuje zdravý životní styl, bohužel i přesto že je potravina skvělá, tak nedělá zázraky. Pokud chcete a toužíte po zdravém těle, musíte změnit a zlepšit jídelníček, najít chyby jenž děláte. Pohyb je též důležitý. Tohle jsou veřejně známé informace, spousta lidí Vám třeba řekne, že musíte chodit na procházky aby Vaše tělo bylo ve skvělé kondici. Já, jakožto člověk jenž úspěšně hubne a změnil hodně stravovací návyky tvrdím něco jiného. Ano, pohyb je nezbytný ale je jen na Vás jaký druh pohybu vás baví a jaký se rozhodnete dělat. Baví Vás běhat? Běhejte. Baví Vás procházky? Choďte a udělejte si hezký den. Baví Vás naopak domácí cvičení a procházky Vám nic neříkají? Věnujte se jakémukoliv pohybu, podle mne by Vás nikdo neměl nutit do toho co Vás nebaví. Pohyb jako pohyb, hlavní je aby nějaký byl, avšak nemělo by se to přehánět. 

Jak užívat chlorellu, čím víc tím líp?

Stejně jako u spoustu léků je určitá hranice, kterou by jste neměli přehánět a též pravidla užívaní, jenž stoprocentně najdete v informacích  u každého léku nebo přímo ve výdejnách léčiv, Ve zkratce, neměli by jste překročit denní limit šest gramů, tak je to alespoň u dospělého jedince. Doporučuje se užívat maximálně tři měsíce  a pak na nějakou dobu vysadit. Pokud se rozhodnete chlorellu užívat, začněte s malými dávkami, postupem času můžete zvyšovat. Pokud se objeví fyzické problém, které jste předtím neměli, dávku snižte a začněte zvyšovat pitný režim. Ten by se u normálního člověka měl pohybovat okolo dvou až dvou a půl litrů. Dlouhodobě nedoporučuji pít méně vody, než je tato doporučená dávka.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *